Pagaliau. Aplinka sutvarkyta, laistymas, veja, robotas, augalai yra. Viskas puiku. Aplinka džiugina ir norisi tiesiog sėdėti ir gėrėtis. Bet galbūt galima iš jos „išspausti” kur kas daugiau gerumo su nedidelėmis pastangomis?
Gaila, bet daugelis savo sodu gėrisi tik dieną. O tamsiuoju paros metu geriausiu atveju mato blyškius kontūrus. O juk tiek nedaug reikia, kad naktį vaizdas pro langą būtų gal net geresnis. Tinkamai parinkus šviestuvus galima išryškinti įvairiausius norimus akcentus, suteikti paslaptingumo ir netikėtų spalvų savo aplinkai. Rudenį, kai vakarai ilgi, tinkamas apšvietimas itin smarkiai pagyvina niūrumą, žiemą – puikiai apšviečia sniegu apkibusius medžius. Na o šiltuoju metų laiku tikrai būna objektų vertų šviesos – įmantrių formų lapų, žiedų ir kito gėrio.
Susiję straipsniai
Nepavyko rasti.
D.U.K.
Klausimas vertas milijono. O gal pusės. O gal šimto eurų 🙂
Viskas priklauso nuo šviestuvų, jų kiekio, atstumų ir dar daugybės parametrų.
Paprasčiau butų jei susisiektumėte, įvardintumėte savo norus, pasirengtume bent minimalų projektą ir suskaičiuotume sąmatą. Dažniausiai kalba eina apie šimtus, kartais apie tūkstantį ar keletą, jei sklypai didesni ar reikia apšviesti didelius medžius.
Išpopuliarėjus LED šviestuvams, labai nedidelė tikimybė, kad aplinkos apšvietimas kaltas dėl didelės sąskaitos už elektrą. Jei Jūsų sode yra 15 vnt. šviestuvų, kurių galia 5W, per parą šviečiant vidutiniškai 12 val., mėnesio sąskaitą jie padidins apie 7,50 € (elektros kainai esant 0,28 €/kWh).
O juk galima prijungti išmanią laiko relę ir didelei nakties daliai apšvietimą išjungti. Panašu, kad kaltinti reikia kažką kitą.
12V įtampa – saugesnė. Net ir pažeidus kabelius nekyla jokio pavojaus žmonėms ar gyvūnams. Kabelius galima kloti negiliai, šviestuvus lengviau sujungti, perkelti.
230V šviestuvus naudojame ten, kur ilgi atstumai, kur reikia apšviesti didelius objektus, įvažiavimus ir pan. 230V šviestuvų pasirinkimas šiai dienai yra didesnis ir jie generuoja didesnį šviesos srautą (lm). Tačiau jų instaliacija užima daugiau laiko ir yra brangesnė.
Pagrindinė taisyklė – jei šviestuvai gėlynuose, prie augalų, >90% tikimybė, kad ateityje jie judės. Augalai augs, keisis ir t.t. Todėl nepersistenkite su 120 cm gylio pamatukų betonavimais ir panašia kapitaline statyba. Numatykite galimybę po kelerių metų nesunkiai pakeisti šviestuvo vietą.
Jei šviestuvai montuojami prie didelių medžių, takelių, fasadų ar ant kietųjų dangų – tuomet tvirtinti galima ir stipriau, nes ko gero jie ten ir liks ilgesniam laikui.
Reikia pagalbos?
Mūsų specialistai yra pasiruošę Jums padėti kilusiais klausimais.