Ar (jau) pirkti vejos pjovimo robotą?

Planuodami aplinkos darbus, klientų klausiame „Kaip planuojate pjauti veją?“
Didžioji dauguma renkasi iškart pasileisti robotą ir ruošia aplinkos projektą atsižvelgdami į tai. Maždaug 10-20% dėl objektyvių priežasčių renkasi viso ar dalies sklypo pjovimą vejapjove (nors to dažniausiai ir nenori).
Na ir dar nedidelė dalis žmonių užsispyrę perka vejapjoves, traktoriukus ir kitą įrangą, statosi komposto dėžes ir mėgaujasi aktyviu laisvalaikiu 🙂
Pirmaisiais metais aplankius, sako jog dar įdomu, bet po dar metų ar dviejų važiuojant pro šalį jau matai saulėje prakaituojantį robotą.
Sklypą (gėlynus, gyvatvores) robotui reikia ruošti, kabelius stotelei atvesti, vejapjovę tenka pardavinėti… O juk buvo galima iškart viską…

icon__sprinkler

Pirmasis vejos pjovimo robotas JAV pradėtas pardavinėti 1969 m.

icon__field

Ne, robotas nerenka nupjautos vejos. Taip, veją pjaunamą roboto tręšti bent tris kartus per sezoną būtinai reikės.

icon__search

Yra keletas robotų modelių, kuriems nereikia kloti perimetro kabelių. Bet jų efektyvumą dar sunku lyginti su įprastų robotų.

Vejos pjovimo robotų kainos tikrai nebešokiruoja. Įvertinus pjovimui sugaišto laiko, vejapjovės (ypač benzininės) eksploatacijos kaštus bei nupjautos žolės utilizavimo klausimus – santykis tampa dar palankesnis. Pradinė investicija nėra labai maža. Tarkime tai bus 2000€. Kokybiškas robotas gali drąsiai ir ištikimai tarnauti 7-10 metų. Tad 200-300 € už vieną vejos pjovimo sezoną (6 mėn), ko gero nėra labai didžiulės išlaidos. Tai yra 30-50 €/mėn, arba iki 2€/d (su elektra). Už visos Jūsų vejos pjovimą kiekvieną mielą dieną.
Įvertinus, kad vejapjovė po tokio laikotarpio irgi nebus „ką tik iš parduotuvės“, o per 10 metų sunaudosite apie 200 litrų benzino ir 10 kartų keisite alyvą, žvakę, peilį, oro filtrą…
Akumuliatorinės vejapjovės gal ir visai nebloga išeitis. Tik jei turite daugiau nei 5-6 arus pjaunamo ploto – visas komplektas su akumuliatoriais ir krovikliu tikėtina kainuos daugiau nei pusė roboto kainos. O pagrindinės problemos vis tiek liks: kas ir kada su ta vejapjove pjaus ir kur reikės dėti nupjautą žolę?
Žinoma, roboto eksploatacija taip pat kainuoja. Reikia galąsti ar keisti peiliukus, jis naudoja elektros energiją įkrauti akumuliatorius, kurios reikės kokį kartą ar du pakeisti. Bet patogumo prasme tai neįkainojamas pagalbininkas.

Susiję straipsniai

Nepavyko rasti.

Atlikti projektai

D.U.K.

Naujas, patikimo gamintojo ir tinkamai įrengtas. Vejos robotas gana paprastas įrenginys. Pora kilogramų plastiko, dar keletas kilogramų metalo, truputį gumos, kitų medžiagų ir baigta. Ai, tiesa, dar reikia, suprogramuoti viską 🙂 Ir kad jutikliai ir kiti komponentai veiktų ne tik teoriškai. Būtent programinės įrangos bei fizinių medžiagų ilgaamžiškumas lemia didžiąją dalį roboto patikimumo. Šiuo atveju sunku konkuruoti su didžiausiais gamintojais, kurie dirba jau ne vieną dešimtmetį ir medžiagų tyrimams bei IT skiria itin daug resursų.

Reikia pagalbos?

Mūsų specialistai yra pasiruošę Jums padėti kilusiais klausimais.

    Meniu