Ar (jau) pirkti vejos pjovimo robotą?

Planuodami aplinkos darbus, klientų klausiame „Kaip planuojate pjauti veją?“
Dabar jau daugiau nei pusė žmonių renkasi iškart pasileisti robotą ir iškart ruošia aplinkos projektą atsižvelgdami į tai. Maždaug 10-20% dėl objektyvių priežasčių renkasi viso ar dalies sklypo pjovimą vejapjove (nors to nenori).
Na ir dar maždaug trečdalis žmonių užsispyrę perka vejapjoves, traktoriukus ir kitą įrangą, statosi komposto dėžes ir mėgaujasi aktyviu laisvalaikiu 🙂
Pirmaisiais metais aplankius, sako jog dar įdomu, bet po dar metų ar dviejų važiuojant pro šalį jau matai saulėje prakaituojantį robotą.
Sklypą (gėlynus, gyvatvores) robotui reikia ruošti, kabelius stotelei atvesti, vejapjovę tenka pardavinėti… O juk buvo galima iškart viską…

icon__sprinkler

Pirmasis vejos pjovimo robotas JAV pradėtas pardavinėti 1969 m.

icon__field

Ne, robotas nerenka nupjautos vejos. Taip, veją pjaunamą roboto tręšti bent tris kartus per sezoną būtinai reikės.

icon__search

Yra keletas robotų modelių, kuriems nereikia kloti perimetro kabelių. Bet jų efektyvumą dar sunku lyginti su įprastų robotų.

Vejos pjovimo robotų kainos jau tikrai nebėra šokiruojančios. Įvertinus pjovimui sugaišto laiko, vejapjovės (ypač benzininės) eksploatacijos kaštus bei nupjautos žolės utilizavimo klausimus – santykis tampa dar palankesnis. Pradinė investicija nėra labai maža, bet robotas gali drąsiai ir ištikimai tarnauti 7-10 metų. Tad net ir 200-300 € už vieną vejos pjovimo sezoną, ko gero nėra labai didžiulės išlaidos. Tai yra 30-40 €/mėn, arba 1-1,30 €/d. Už visos Jūsų vejos pjovimą kiekvieną mielą dieną.
Įvertinus, kad vejapjovė po tokio laikotarpio irgi nebus „ką tik iš parduotuvės“, o per 10 metų sunaudosite apie 200 litrų benzino ir 10 kartų keisite alyvą, žvakę, oro filtrą…
Akumuliatorinės vejapjovės gal ir visai nebloga išeitis. Tik jei turite daugiau nei 5-6 arus pjaunamo ploto – visas komplektas su akumuliatoriais ir krovikliu tikėtina kainuos daugiau nei pusė roboto kainos. O pagrindinės problemos vis tiek liks: kas ir kada su ta vejapjove pjaus ir kur reikės dėti nupjautą žolę?
Žinoma, roboto eksploatacija taip pat kainuoja. Reikia galąsti ar keisti peiliukus, jis naudoja elektros energiją įkrauti akumuliatorius, kurios reikės kokį kartą ar du pakeisti. Bet patogumo prasme tai neįkainojamas pagalbininkas.

Susiję straipsniai

Nepavyko rasti.

Atlikti projektai

D.U.K.

Curabitur finibus nisi lacus, sit amet auctor metus finibus at. Maecenas at porttitor arcu, quis pellentesque odio. In fringilla, nulla aliquet eleifend vulputate, leo ipsum sodales felis, ac consectetur ligula tortor at nunc. Aenean ornare hendrerit augue non laoreet. Ut vehicula luctus urna vitae consectetur. Vivamus venenatis nisl erat, nec venenatis nisi vehicula sit amet. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Sed vel arcu ipsum. Nunc imperdiet justo vitae justo eleifend semper. Vestibulum gravida et augue id cursus. Integer nec mi at metus lobortis molestie ut rhoncus libero. Morbi ultrices, tortor ut luctus mattis, quam odio tincidunt metus, at consequat tortor ante eu mi.

Reikia pagalbos?

Mūsų specialistai yra pasiruošę Jums padėti kilusiais klausimais.

    Meniu